środa, 19 lipca 2017

Chorwacja - wyspa Pag / FOTORELACJA,KOSZTORYS

#Podróże




Bardzo się cieszę że lubicie wpisy z podróży ! Motywujecie mnie do odkrywania nowych miejsc i dzielenia się z wami częścią moich wspomnień. Dziś pokażę wam urokliwą Chorwację. Mam wielki sentyment do tego miejsca a konkretnie piszę o wyspie Pag. Byłam tutaj już czwarty rok z rzędu i ani trochę nie czuję się znudzona pobytem tutaj. Wybraliśmy się w czwórkę ze znajomymi i spaliśmy w apartamencie ,,PUNTA MIRA NOVALJA'', właścicielami są Polacy.


Krótki opis wyspy Pag z mojego punktu widzenia. Niestety jest drożej niż w innych częściach Chorwacji ze względu na ZRCE i trwające tam całe wakacje festiwale - co się za tym wiąże, natłok młodych turystów. Jeden z kierowców ubera opowiadał nam jak bardzo zdzierają pieniążki w tym czasie, nie wiem jak poza sezonem. Mówił również że u niego w Zadarze ceny są normalne dlatego nie chciał by na stałe tu zamieszkać ze względu na drogie życie a stosunkowo niskie zarobki. Produkty spożywcze mniej więcej dwa razy drożej wychodzą niż w Pl. Przykładowo - red bull kosztuje od 15 zł w markecie do nawet 35 zł w klubie. Poranne wyjście do piekarni dla 4 osób - koszt ok.30 - 40 zł a danie w restauracji to ok. 50 zł. Jeśli jesteście miłośnikami pizzy na urlopie, zaoszczędzicie trochę grosza bo jest pyszna, dostępna na każdym kroku i cenowo jak u nas ;-)
Plaże są głownie kamieniste a woda niesamowicie czysta! Temperatura w lipcu to śrenio ponad 30 stopni. Jeżeli lubicie imprezy to ZRCE będzie dla was idealnym miejscem, od rana do południa a pózniej w nocy do rana trwają tam imprezy - znajdziecie tam też światowych artystów, w zależności od typu festiwalu zmieniają się co tydzień. My trafiliśmy na Fresh Island gdzie występowali : Sean Paul, Rae Sremund czy French Montana. Bilet na jeden dzień kosztował nas ok. 250 zł za osobę.



MIEJSCA :


NOVALJA



PLAŻA JADRA 


METAJNA


PLAŻA RUCICA



( koszt wypożyczenia skutera : ok 150 zł za dzień... )


W drodze do apartamentu :





KOSZTORYS ZA OSOBĘ :

Nocleg - 588 zł ( 2350 zł 8 nocy, 4 osoby)
Paliwo - 270 zł (1100 zł trasa Legnica -Novalja)
Jedzenie (gotowaliśmy w domu dla 4 osób koszt po podzieleniu na osobę) - ok. 200 zł nie licząc pizzy ;P
Prom na wyspę -  25 zł w jedną stronę
Opłata za autostradę - 160 zł/ 40 zł na osobę
Winieta - ok 35 zł na osobę

SUMA CAŁKOWITA 8 dni  : 
1158 zł ( bez skutera i biletów na festiwal)






Przeczytaj również

29 komentarzy

  1. Jestem w szoku, że tak tanio :-) a powiedz, ile godzin jechaliscie i jak rezerwowaliscie hotel? Po angielsku da się porozumieć? :*

    OdpowiedzUsuń
  2. Wow to nie drogo, a widoki cudowne a ta woda! <3

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie wiedziałam, że że Chorwacja może być taka niedroga! Marzy mi się od jakiegoś czasu ❤️

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jest pięknie, jedno z piękniejszych miejsc w jakich byłam ( a trochę już zwiedzilam). Tyle że ja byłam w innej części Chorwacji w krvavicy, polecam piękne dzikie plaże a tuz przy krvavicy słynna makarska. Ja płaciłam z chłopakiem za apartament 30 euro za noc, standard wysoki, w pokoju kuchnia więc również oszczędnośc. Pozdrawiam 😘

      Usuń
  4. Ja będąc w tym roku nad naszym polskim morzem zapłaciłam 3000 za dwie osoby(Mazury, Sopot, Gdańsk). Śmierdząca woda, brud i brzydka pogoda. W nast roku tylko i wyłącznie wakacje za granica!!

    OdpowiedzUsuń
  5. Też się wybieramy paczką do Chorwacji i myślałam, że wszystko drożej wyjdzie, a taniej niż nad Polskim morzem ;)

    OdpowiedzUsuń
  6. Hej Paulina! Wspaniałe zdjęcia... A'propos kosztorysu tego z Chorwacji i tego z Seszeli - czy kupowałaś jakieś ubezpieczenie na czas podróży?

    OdpowiedzUsuń
  7. Jak ja kocham Twoje podróże! :-)

    OdpowiedzUsuń
  8. Jaki jest koszt wynajęcia skutera na 1 dzien?😊 super post, pozdrawiam 😘

    OdpowiedzUsuń
  9. my wróciliśmy tydzień temu, a byliśmy na ok 10 dni i w sumie co roku jeździmy i nigdy nas tak tanio nie wyniosło... w tym roku na przykład ok 7 tysięcy na 2 osoby, ale byliśmy też jeden dzień w Wenecji. Jeździmy też autem ze znajomymi i nie wydajemy pieniędzy na co popadnie, więc sami byliśmy w szoku. Ogólnie ceny w Chorwacji dużo wyższe niż w ubiegłych latach.. A w Nowalja byliśmy 2 lata temu ;) pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  10. Widzę że zabrałaś również pieska ze sobą, możesz powiedzieć jak zniósł podróż , jak się czuł w "Chorwackim klimacie" ? Bo ja też planuje zabrać pieska tyle że maltańczyka i się boję że się będzie źle czuł :(

    OdpowiedzUsuń
  11. Tez w tamtym roku byliśmy na Pug'u, z domem z airbnb na 8 os i z gotowaniem, wyjściami do resto, imprezą w zrce i wypożyczeniem jachtu na cały dzień zamknelam się w kwocie 1500zl (dojazd autem z krk ale my nie przeplywalismy promem, tylko przejechaliśmy na około autem)
    Na Pagu jest drogo dlatego bo transport produktów spożywczych, zwłaszcza mięsa jest bardzo drogi na wyspy. My byliśmy w szoku jak dowiedzieliśmy się ze w zadarze jest 2x taniej :D Pug jest piękny zwłaszcza jak popłynie się jachtem na dzikie plaże <3

    OdpowiedzUsuń
  12. horwacja jest przepiekna. Raz bylam i wiem, ze jeszcze wroce ;) pozdrawiam i zapraszam ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Horwacja, hahaha :D:D

      Usuń
  13. Paulinye uwielbiam czytać Twoje wpisy z podróż na własną rękę. Mega plus za pomysł gdyż jest to bardzo pomocne dla osób które nigdy nie podróżowały na własną rękę( np. ja :))
    Piękne miejsca piękne zdjęcia piękna Ty . Oby więcej takich podróż i wpisów bo super się to czyta a oglądając zdjęcia przenosi się myślami w te miejsca. MEGA !!! Fajnie by było jakbyś jeszcze pisała ile trwa jazda mniej więcej, co warto zobaczyć itd....;)

    OdpowiedzUsuń
  14. A ja jestem ciekawa jaka waluta tam dominuje, też niebawem wybieram sie do Chorwacji i nie wiem czy wystarczy wziąć euro czy jednak kuny sa niezbędne?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Kuny niestety są potrzebne, żeby np w piekarni zapłacić ;p

      Usuń
  15. Super! Właśnie za dwa tyg wybieramy się 8osobową ekipą do Vinisce ale mamy zamiar wiele zobaczyć i m.in. te plaże które opisujesz. Czy mogłabyś powiedzieć dokładnie skąd wypływaliście na nie, jak jest z rejsem? Co ile czasu są kursy? Za wszystkie wskazowki z góry dziękuję 😊😊

    OdpowiedzUsuń
  16. Uwielbiam! W Zadarze i okolicach jest taniej :) więc potwierdzam słowa taxówkarza. My w 3 osoby wydaliśmy na wszytsko 1500 zł, czyli 500 zł ba osobę i nikt bie wierzył. Nad polskim morzem za 5 dni na 2 osoby wydaliśmy ponad 1200. Także łatwo przekalkulować;) Mnie np w Chorwacji nie chciało sie za bardzo się jeść, dużo piło się wody, a wszytsko przez upały. Jakby tak popatrzeć to jedliśmy lekkie śniadanie, lekki obiad, na kolację piwo:D

    OdpowiedzUsuń
  17. super! bardzo fajnie ogarniasz sobie ostatnio podroze, skoro mozna zaoszczedzic to czemu nie! niedlugo bedziesz wycieczkowym ekspertem hehe, super!

    OdpowiedzUsuń
  18. Chce wiecej wiecej takicj wpisow <3
    Cudowny, jak ty !! Zycze dalszych sukcesow !;**

    OdpowiedzUsuń
  19. Trafiłam tutaj przypadkowo, ale naprawde super fotorelacja i kosztorys. Właśnie wczoraj wróciłam z pięknej Chorwacji a dokładniej z Wyspy Rab z której widzialam Pag :). Mam sentyment do Chorwacji bo byłam już tam 5 raz. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  20. Czy hotele rezerwujesz przez booking czy inny portal :)?

    OdpowiedzUsuń
  21. Zaciekawiona Twoimi wpisami z ubiegłych lat, też w tym roku postanowiłam jechać na Pag do Novaiji. Wiem że są gusta i guściki, ale dla mnie dużo lepszą jest Makarska i cała Dalmacja z Dubrovnikiem. Nie wiem jak Ty jadąc 4x do Cro ciągle jeździsz w to samo miejsce ;/ Zachwycasz się czymś, od czego inne miejsca są dużo lepsze. My jechaliśmy w 4os. I nie do końca jest taki kosztorys jak opisujesz.
    Jeśli byłas w Lipcu to Punta Mira kosztuje 80euro, na os 20e x kurs +/- 4,25zł co daje 85zł x 8 = 680, Prom w jedną str 25zł za osobe więc powinnaś policzyć w obie strony. (tak tak wiem, my też jechaliśmy w jedną str przez most i wyspę co się totalnie nie opłaca.)
    Wątpie czy na jedzenie wydałaś 200zł, chyba ze nic nie jadłas. Sam kurczak w sklepie kosztuje ok 40zł/kg Mielone ok 20zł, chyba że jadłaś sam makaron... Piwo i inne alko wliczasz w kosztorys? 6pak Karlovaćko 30zł, zgrzewka wody Jan 6pak 30zł chleb bułki średnio 3-6zł, Piwko na plaży średnio 12zł. Drinki 30zł na plaży, o ZRCE nic nie wspominam nawet, Drinki jumbo na promenadzie 60zł jeden litrowy. Dania w restauracjach od 50zł w górę, dosłownie jakieś pojedyncze są po 50zł większość po 100-150kun co daje 60-90złza danie.
    My mieliśmy fakt droższe kwatery ale przy samym markecie Plodine z którego masz jedno zdjęcie z widokiem na morze i McDarko, jak przeszłam się zobaczyć gdzie jest Punta Mira, to cieszyłam się że tam nie mieszkam. Mimo tańszej ceny.
    Pag jest wyspą z wyglądu suchą i stepową. Prawie można powiedzieć pustynia w większości. Zupełnie co innego jest w Dalmacji. Poza tym dziwie się ze nie zajechałaś do Jezior Plitvickich czy wodospadów Krka. My w 2013r będąc w Primostenie i w Makarskiej razem 11nocy, zwiedzając jeziora i wodospady, dubrovnik i Imoski, wydaliśmy na osobe 2.000zł, będące teraz na Pagu na 7nocy wydaliśmy na osobe 1.900zł. Skoro piszesz o jedzeniu za 200zł to kosztorys jest niepełny, powinny zawierać i napoje wyskokowe i koszt całego pobytu all total. Bo ja miałam taki jak podałam wyżej. Czyli, ubezpieczenie,paliwo,bramki,winiety,nocleg,jedzenie,alkohol,napoje. To wtedy pewnie skoczy Ci licznik na 1500. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie przepadam za mięsem i nikomu to nie przeszkadzało więc te koszta nam odpadły, gotowałam dla 4 osób obiady więc wszystkie zakupy byłe dzielone ;-) W restauracji byliśmy może raz lub dwa ;P a trunków nie piję więc wiele mi do szcześcia nie było potrzebne ;D jezdzimy tam typowo na wypoczynek, to miejsce ma dla nas bardzo sentymentalną wartość i wiążące się z nim wspomnienia dlatego nie jedzimy w inne miejsca. Codzienne zwiedzanie miałam na Seszelach, Mauritiusie czy nawet na Cyprze 2 w 4 dni zwiedziliśmy prawie wszystko. Czuję w twojej wypowiedzi uszczypliwość, może się mylę ;P Licznik mi sie skoczy bo wypisałam wszystko , jestem mało wymagająca - a jedzenie na 4 osoby daje nam 800 zł na 10 dni i jeśli się gotuje w domu uważam że to bardzooo dużo ;-)

      Usuń

Dziękuję za każdy komentarz! Przypominam tylko że jest to blog modowy i z kulturą oceniamy stylizacje ;-)