środa, 11 sierpnia 2021

SARDYNIA/ La Maddalena- weekendowy wypad, kosztorys oraz fotorelacja


To mój kolejny wypad weekendowy z przyjaciółmi w krótkim odstępie czasu. 
Ponoć spontany są najlepsze i choć  lubię wszystko mieć wszystko wcześniej zaplanowane - wolę spontaniczność zdecydowanie! Tak więc trafiliśmy na tanie bilety, padło hasło Sardynia, nikt się długo nie zastanawiał więc podjeliśmy decyzję o wylocie w 4. Wybraliśmy La Maddalenę ze względu na bajeczne plaże oraz niewielkie odległości między jednym spotem a drugim. W ciągu 3 dni udało nam się objechać prawie całą wysepkę! 

Z lotniska Alghero wypożyczonym autem udaliśmy się na prom do Palau, trasa trwała ok. 3,5 h. Znalezliśmy mały uroczy hotelik blisko centrum, więc zostawiliśmy rzeczy i wybraliśmy się na kolację. 
Miasto tętniło życiem, kocham ten włoski klimat! Na każdym kroku rodziny, pary na randkach, paczki przyjaciół a knajpy pękały w szwach. 

Kolejne dwa dni spędziliśmy odkrywając plaże, wszystkie obok siebie więc w jeden weekend bez problemu zobaczycie każde najpiękniejsze miejsce. Znalazł się też czas na drzemkę. Warto pamiętać że od ok 12.30 do 18 trwa Siesta, w tym czasie knajpy są zamknięte. My robiliśmy zakupy w markecie, jedliśmy kanapki, jakieś przekąski i większy posiłek co wieczór na mieście.

Jeśli chcecie odwiedzić zatoczki - zabierzcie buty trekkingowe, ponieważ bez nich nie ma wstępu na trasę prowadzącą do tych miejsc.

Wypożyczalnia z jakiej skorzystaliśmy to LOCAUTO, zero kaucji, pełne ubezpieczenie - totalnie bezproblemowo więc polecamy ! CENTRUM


Ristorante L'aragostaArchipelag La MaddalenaTegge Beach 


Dzika plaża na obrzeżach RICCO HOTEL 
KOSZTORYS / koszt za osobę w zaokrągleniu
Nocleg ze śniadaniem - 2100 zł : 4  /525 zł
Loty - 250 zł : 4 / ok 60 zł
Wypożyczenie auta- 1150 zł : 4  /ok 290 zł
Paliwo - 200 zł : 4 / 50 zł
Prom - 240 zł  :4 /60 zł

Koszt za osobę : 985 zł

Brak komentarzy

Prześlij komentarz